Přeskočit na obsah

PROGRAM

Během čtrnáctidenního pobytu dětí na táboře probíhá celotáborová hra. Tato hra má každý rok jiný podtex a hry se přizpůsobují okolnímu terénu tábora. Každý rok probíhá i tzv. bobřík odvahy, noční hlídky či nejoblíbenější hra našich táborníků – Zlatá horečka. Děti tak zjistí, jak dalece jsou odvážné, bystré a zručné. Smyslem tábora není pouze hra, ale i naučit se pořádku, samostatnosti a kamarádství.

Snažíme se rozšiřovat znalosti dětí, a to například o Morseovu abecedu, poznávání rostlin či zvířecích stop.

Děti se také naučí střílet z luku a ze vzduchovky, vařit, batikovat trička, pracovat bezpečně s nožem, rozdělat oheň, ale i pomáhat v kuchyni (škrábání brambor) nebo uklízet jídelnu. Každý den jsou zde totiž zavedeny oddílové služby při nichž se i děti zapojují do chodu tábora, čímž je učíme zodpovědnosti a spolupráce.

Děti jsou rozděleny do 4 týmů cca po 10 dětech. Každý oddíl má pak na starost zletilý vedoucí, který má vždy k ruce praktikanta. Týmy jsou jsou složeny z holek a kluků různého věku.  

Aby však děti tábor hlavně bavil, je pro ně připraven bohatý program plný zábavných her, cest za dobrodružstvím – například cesta do zaniklé vesnice Skoky, kterou navštěvujeme každý rok. Z toho, co nás čeká dále můžeme jmenovat: vodní skluzavku, vyrábění, malování, spaní pod širákem, stavba příbytků, koupání v řece Střele a samozřejmě již tradiční soutěž Střela má talent!